preloader image
W skrócie
Bohater

Mercedes-AMG GT 63 S 4Door Coupe, 4,0 l V8,639 KM, 900 Nm, 0-100 km/h - 3,2 s

Cena testowanego egzemplarza

910 tys. zł

W trzech słowach

Najlepszy współczesny Mercedes

Data testu

Czerwiec 2020

2020 Do poczytania Mercedes

Mercedes-AMG GT 63 S 4Door Coupe

„Jeden z najlepszych” to takie bezpieczne określenie. Stwierdzasz, że coś jest najlepsze, ale jednocześnie zostawiasz sobie furtkę, żeby się po cichu wycofać. „Jeden z najlepszych” często pojawia się w recenzjach samochodów.

Napiszę więc tak: jeśli poszukujesz tylko jednego samochodu na wszystkie okazje, to Mercedes-AMG, GT, 63, S, 4 Door Coupe, 4Matic+ jest najlepszym wyborem do 1 mln zł. Kropka.

Po pierwsze jest najmocniejszym i najszybszym samochodem do 1 mln zł, jaki możesz kupić. A to ważne w rozmowach przy Dom Perignom Vintage 2008. Owszem, są mocniejsze, ale nie tak szybkie. Są równie szybkie, ale nie tak mocne. Twój Merc jest po prostu naj.

639 KM i 900 Nm z 4-litrowego V8 dają 3,2 s do 100 km/h i jakieś 10 s do 200 km/h. Wyżej są już tylko 2-miejscowe supersamochody. A w 4Doorze przewieziesz dwójkę dzieci w fotelikach i 600 litrów bagażu. Mercedes dorzuca tu nawet skrzyneczkę na ziemniaki jak w V klasie. Po prostu orgia mocy na festiwalu praktyczności.

A potem z tymi dziećmi i ziemniakami wjeżdżasz na tor i okazuje się, że takim ponad 2 tonowym, 5-metrowym liftbackiem możesz kręcić czasy porównywalne z Ferrari Enzo. Przypomnę, że Twój Merc ma rekord na Nurburgringu dla 4-miejscowych samochodów i jest zaraz obok Enzo. Tu już nie ma mowy o oszukiwaniu fizyki. Relacja między GT63S4D a fizyką przypomina tę między cyganem z filmu „365 dni” a jego ofiarą. On robi z fizyki swoją niewolnicę. Ona mu ulega. Nie oglądałem, czytałem zarys fabuły.

Wypadałoby jeszcze wrócić do domu. I tutaj wjeżdżają wentylowane fotele z masażami gorącymi kamieniami. Wjeżdża błogi zapaszek rozpylany z nawiewów i dżezik z 500 głośników Burmistrza 3D. No i wjeżdża całkiem komfortowe zawieszenie. Można odpocząć.

No więc AMGGT63S4D4MT+ jest najlepszym samochodem all-in-one jaki możesz kupić do 1 mln zł. Ale też zostawię sobie furtkę i napiszę, że na tym poziomie o byciu „najlepszym” decydują już osobiste preferencje. Bo Panamera Turbo S, M8 Comp GC czy np. Audi RS7/RS Q8 są bardzo blisko, jednak według mnie to GT63S4D trafia w złoty środek między rekordem na Nurburgringu, przewożeniem ziemniaków i dzieci a gorącymi kamieniami. Dlatego jest najlepszy.

Więcej o tym samochodzie:

Jak to brzmi

I jeszcze więcej